V mêlée
CZAS I CELE TURNIEJU
Ogłaszam, że w dniach 9 -14 ches 1374 r. KD /10 – 15 III 2005 r. n.e. /odbędzie się w s.205 V mêlée – turniej kwalifikacyjny dla uczniów SP 280 pragnących wziąć udział w kampaniach D&D prowadzonych przez Gildię Gorlicką. Startujący walczą o 12 miejsc w dwóch kampaniach: „Kolonia Zaranda” i „Gemma margrafa Mirabaru”. Z rywalizacji wyłączona jest kampania „Matutina”[1] oraz postacie graczy w niej uczestniczące[2]
ZGŁOSZENIA POSTACI
Aktualni członkowie Gildii zgłaszają swój udział w turnieju w formie pisemnej lub mailem. Zgłoszenie zostanie przyjęte, jeśli członek Gildii rozliczy się z nią przesyłając zaległe sprawozdania oraz kwartalną ankietę personalną[3]. Ankiety muszą mieć formę elektroniczną. Wzór ankiety znajduje się tutaj /kliknij!/.
Wszyscy kandydaci spoza Gildii powinni złożyć u MP uproszczone karty postaci do 6 ches 1374 r. KD /7 III 2005 r. n.e./ do północy. Zgłoszenia można wysyłać pocztą elektroniczną na adresy MP:
tumski@matraszek.9com.pl lub porytarz@yahoo.co.uk
E-mail kandydata lub karta kandydacka powinna zawierać imiona postaci i gracza, rasę postaci[4], klasę postaci[5] i dwie umiejętności w randze czwartej. Kandydaci losują atrybuty wykonując 6 rzutów 3k6 w obecności MP lub w obecności Kapituły Gildii: Przemysława Suskiego /Vb/, Stanisława Grzywocza /VIb/ i Mateusza Kaczorka /IVa/.
PRZEBIEG TURNIEJU
Startujący zdobywają punkty w trzech konkurencjach - próbach: próbie zagadki, próbie przejścia /europejski dwór mediewalny – losowany/ i próbie zamętu bitewnego /mêlée właściwe/. Losowane dwory europejskie to dwór Wita de Lusignac, dwór Petera Dimringera von Staufenberg i kuria biskupa-inkwizytora Bernarda Gui.
Terminy:
9 ches 1374 r. KD /10 III 2005 r. n.e./ - turniej dla plebsu, łotrzyków, fachowców, szlachty, mnichów
13 ches 1374 r. KD /14 III 2005 r. n.e./ - turniej dla druidów, adeptów, bardów, kapłanów, magów, zaklinaczy
14 ches 1374 r. KD /15 III 2005 r. n.e./ - turniej dla paladynów, barbarzyńców, zbrojnych, tropicieli, wojowników
Kwalifikacja:
Czworo startujących o najlepszym wyniku punktowym z każdej grupy zostaje zaliczonych w poczet zwycięzców. Punktowane jest zwycięztwo w każdej konkurencji, trafienia w mêlée i przejściu oraz strój. Plebs, łotrzykowie i fachowcy punkty zdobywają za strój kusy. Postacie rzucające zaklęcia i szlachta punkty zdobywają za strój suty. Klasy występujące ostatniego dnia mêlée punkty zdobywają za zbroje róznego typu /minimum – to ryngraf lub gorget ze znakiem wyznawanej przez postać religii lub imieniem postaci w alfabecie greckim/.
strona główna GILDII GORLICKIEJ
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
[1] Kampania ta trwa tak długo jak długo uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w konkursie „Losy żołnierza polskiego i dzieje oręża polskiego w l. 972-1514 r.”
[2] Jeśli gracz posiadający postać w kampanii „Matutina” chce zagrać w innych kampaniach Gildii powinien w porozumieniu z MP stworzyć nową postać bohatera. Nie ma możliwości konwertowania postaci z XV- wiecznej Ziemi Chełmińskiej do Torilu przed zamknięciem kampanii.
[3] Wypełnienie ankiety personalnej do 7 III 2005 r. n.e. /6 ches 1374 r. KD/ jest warunkiem dalszego uczestnictwa w odsuniętej od eliminacji kampanii „Matutina”.
[4] Dopuszczalne rasy z losowanymi atrybutami: człowiek, niziołek, elf, krasnolud, półelf, półork. Dopuszczalne rasy z atrybutami stałymi: kobold, goblin, hobgoblin, ogr, ork – MP zastrzega możliwość modyfikacji atrybutów związanych z dopuszczalnym wiekiem zawodników tych ras.
[5] Dopuszczalne klasy: szlachcic, adept, zbrojny, plebej, fachowiec. Szlachcic jest zobowiązany do dostarczenia herbu / dowolny herb szlachty polskiej z odmianą/. Fachowiec jest zobowiązany do przeznaczenia 4 rang na umiejętność rzemiosło – ze wskazaniem rodzaju rzemiosła. Adepci mają prawo do dwóch zaklęć 0-poziomowych z magii wtajemniczeń.